петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 8
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема ниту збор за тендерите на Филипче, ниту одговор за товарањето пари за фирмите блиски до него

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема ниту збор за тендерите на Филипче, ниту одговор за товарањето пари за фирмите блиски до него

 СДСМ немаат ниту збор за тендерите на Венко Филипче, ниту имаат одговор за товарењето на пари од здравството за фирми блиски до Филипче и СДСМ, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Обидот за дефокус од СДСМ од најновиот, последниот во редицата тендер скандали на функционери на СДСМ, нема да ги реши проблемите во здравството, ниту ќе донесе вакцини против КОВИД 19.

Партија водена од неколкукратно аболиран криминалец не би смеела да отвори уста за право и правда, но честа и образот одамна се избегани од СДСМ“, велат од партијата.

Коронавирус