петок, 29. јули 2022. Вести денес: 17
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Николовски ги множат штипјани со нула, и воопшто не ги интересира нивното здравје

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Николовски ги множат штипјани со нула, и воопшто не ги интересира нивното здравје

СДСМ и Љупчо Николовски ги множат штипјани со нула и воопшто не ги интересира здравјето на граѓаните. Тие се опасност за здравјето на граѓаните во Штип, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Да се има избори во Штип значи нови заразени и мртви во Штип од корона.

Не постои нешто како сигурни избори и заштитено здравје. Или ќе има избори и многу заразени и мртви или ќе има одложени избори и заштитено здравје.

Тоа што СДСМ е осамена во намерата за избори во Штип значи дека тие сакаат на мала врата по цена на здравјето на штипјани да ја сочуваат фотелјата на Бочварски и Заев.

Наместо Николовски да глуми експерт по здравје нека земе да работи за борба против корупцијата која ја има во изобилие. Нема штипјанец кој го одобрува ова мафијашење на СДСМ и играње со здравјето на сите“ – порачуваат од партијата.

Коронавирус