среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 140
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ Ѓорче Петров да престане да плаче дека некој им се заканува, да се фатат за работа зошто освен криминал, неработа и шверцерско носење на дупови Наумовски ништо не работи

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ Ѓорче Петров да престане да плаче дека некој им се заканува, да се фатат за работа зошто освен криминал, неработа и шверцерско носење на  дупови Наумовски ништо не работи

Ја разбираме нервозата на советниците на СДСМ во Ѓорче Петров, таа не доаѓа поради измислените закани поради кои плачат во јавноста, туку поради тоа што народот не ги сака затоа што СДСМ во Ѓорче Петров го има најнеспособниот градоначалник во Скопје а и пошироко, се вели во реакцијата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ Ѓорче Петров да престане да плаче дека некој им се заканува, и да се фати за работа зошто освен криминал, неработа и шверцерско носење на дупови за богатење Наумовски ништо нема реализирано од ветеното, истакнуваат од опозицијата.

Градоначалникот Наумовски треба да се плаши од народот кој ќе го казни и од одговорноста со која ќе се соочи, додаваат од таму

ЕУРО 2020

Македонија