четврток, 13. мај 2021. Вести денес: 123
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: САД ја критикува земјава за корупција, а Владата праќа криминалец за амбасадор

ВМРО-ДПМНЕ: САД ја критикува земјава за корупција, а Владата праќа криминалец за амбасадор

И кога е од Заев многу е. Да поставиш соработник на Милошевиќ и шверцер на нафта за амбасадор во САД, значи прво дека не ја почитуваш сопствената земја, а потоа ниту САД, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Љубомир Фрчкоски е човек кој не се врзува со проекти, туку со скандали. Додека тој беше МВР и МНР се случија приватизацијата, промената на знамето, убиства и грабежи. Киро Глигоров лично кажал дека Фрчкоски му нудел скап часовник и други скапи подароци за да го промени името, што било одбиено од истиот. Фрчкоски е човекот кој беше МВР кога подоцна се случи атентатот врз Претседателот Киро Глигоров и не го расчисти. Фрчкоски тепаше студенти и жени. Фрчкоски е мизогинист, кој што не го крие тоа, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата велат дека Љубомир Фрчкоски не може да биде лицето кое ќе ја претставува Македонија во Вашингот, тој е се само прогресивен елемент не.

Коронавирус