понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ повторно го поднесе предлог законот за АРМ

ВМРО-ДПМНЕ повторно го поднесе предлог законот за АРМ

Како пратеничка група на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата повторно го поднесовме предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за служба во Армијата на Република Македонија, но овој пат во редовна постапка.
Ова се барања и предлози на припадниците на Армијата.
📌 Ставот на ВМРО – ДПМНЕ за законот за државјанства е јасен.
Јавна расправа и заклучоци од општата и стручна јавност.

Најнови вести

Коронавирус