недела, 22. мај 2022. Вести денес: 0
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Постојат 1085 причини Филипче до изутрина да си поднесе оставка, со тој чин ќе спасиме животи

ВМРО-ДПМНЕ: Постојат 1085 причини Филипче до изутрина да си поднесе оставка, со тој чин ќе спасиме животи

Бројката на заразени денес е 1085 лица. Постојат нови 1085 причини Венко Филипче да си поднесе оставка до утре изутрина, ова вечерва преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ.

-Непостапувањето и непреземањето на мерки е подеднакво лошо како и лошите мерки. Венко Филипче е одговорен и за едното и за другото. Оставката на Филипче веќе не е политички став туку нужност за да се спасат животи, велат од партијата.

Коронавирус