четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 186
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Поради неспособното владеење на СДСМ во овие три години нема капитални инвестиции

ВМРО-ДПМНЕ: Поради неспособното владеење на СДСМ во овие три години нема капитални инвестиции

Единствена капитална инвестиција во овие три години е зголемувањето на имотот на Заеви и нивните соработници. Ветуваа автопатишта од 600 километри, а не направија ниту еден километар автопат, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Три години не им текна на капитални инвестиции, но им текна да лажат сега пред да си заминат од власт. Не се способни ни да го одржуваат тоа што го изгради ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ е поразлично од СДСМ. Со СДСМ на власта граѓаните добија  хибриден режим, неспособност, криминал и сиромаштија. СДСМ и Заев никогаш повеќе, велат тие.

Најнови вести

Парламентарни избори 2020