сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 90
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

ВМРО-ДПМНЕ под мотото „Обнова за Македонија“ ги запозна кавадарчани со идните планови на партијата (ФОТО)

ВМРО-ДПМНЕ под мотото „Обнова за Македонија“ ги запозна кавадарчани со идните планови на партијата (ФОТО)

Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ денеска беше во посета на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци.

Тој таму се сретна со членовите на општинскиот комитет, како и многу симпатизери и граѓани кои дојдоа да ги слушнат идните цели на партијата.

Оваа посета низ сите градови во Македонија ВМРО-ДПМНЕ ја започна неодамна во рамки на своите планирани граѓански средби под мотото „Обнова за Македонија“.

Коронавирус