четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

ВМРО- ДПМНЕ победи во 43 општини, СДСМ во 37 (ФОТО)

ВМРО- ДПМНЕ победи во 43 општини, СДСМ во 37 (ФОТО)

По преброени над 97 отсто од гласовите, ВМРО-ДПМНЕ и нивниот кандидат за претседател Гордана Силјановска Давкова победиле во 43 општини, додека Стево Пендаровски и СДСМ во 37 општини во Македонија.

 

Најнови вести

Коронавирус