среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Отфрлањето на тужбата на Русковска е нејзин тежок блам

ВМРО-ДПМНЕ: Отфрлањето на тужбата на Русковска е нејзин тежок блам

Отфрлањето на тужбата на Русковска против ВМРО-ДПМНЕ претставува очекуван потег но и тежок блам на главниот обвинител и извршител на Заев, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата велат дека неспорен факт е дека дури ни руинираното трас-трас судство не може да го покрие самоволието на Заев.

Коронавирус