среда, 7. декември 2022. Вести денес: 53
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Тетово: Жители на четири села од тетовско цела ноќ во болница поради труење со вода, нема одговроност од Теута Арифи

ВМРО-ДПМНЕ ОК Тетово: Жители на четири села од тетовско цела ноќ во болница поради труење со вода, нема одговроност од Теута Арифи

ЕТИОПИЈА !!!
Жителите на четирите села ( Брвеница, Долно Седларце,Фалише и Сараќино) цел ноќ во болница поради труење со вода. Труење од ВОДА во 21 век. !!! Во овие жештини !!! Во пандемија !!!
Има ли некој нормален во оваа држава?
Ни надлежен, ниту некоја одговорност од Теута Арифи и Енвер Пајазити.
Мерки никакви, ниту чистење на запуштениот базент во Палчиште, ниту пак хлорирање на водата, ниту пак информирање на населението.
п.с доколку наплаќаш сметки ќе го одржаваш водоводот.
Срамота!

Фејсбук статус на ВМРО-ДПМНЕ ОК Тетово

Qatar 2022