недела, 28. февруари 2021. Вести денес: 77
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Одговорност од бездушниците Филипче и Заев, 20 медицински лица заболени од корона од само една болница

ВМРО-ДПМНЕ: Одговорност од бездушниците Филипче и Заев, 20 медицински лица заболени од корона од само една болница

Ситуацијата со корона вирусот е алармантна. Дваесет медицински лица заболени на една клиника во рамки на кампусот клиники Мајка Тереза. Или дваесет лица заболени на Клиниката за нефрологија, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

– Ќе може ли воопшто таа Клиника да функционира во наредниот период, што со пациентите кои секојдневно се таму на прегледи, што со пациентите кои без дијализа не можат да живеат, прашуваат од партијата.

– Зарем не ги јаде совеста бездушниците Филипче и Заев? Очигледно не, гајле им е.
Филипче и Заев дозволија покољ!
Филипче и Заев направија покољ, ги оставија на цедило медицисните лица кои се на првата борбена линија!
Филипче и Заев не обезбедија заштитна опрема за медицинските лица, а сега нема вакцини. Нема вакцини воопшто! Нема вакцини за никого!
За ова одговорност мора да има и тоа веднаш, пишува во соопштението.

Најнови вести

Коронавирус