четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 31
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ од Охрид ја започна изборната трка за локалните избори (ФОТО)

ВМРО-ДПМНЕ од Охрид ја започна изборната трка за локалните избори (ФОТО)

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ во овој момент го оддржува својот прв митинг на престојните локални избори.

Тие традиционално од Охрид ја започнуваат трката за градоначалници. Во Охрид, ВМРО-ДПМНЕ ќе ги престави своите кандидати за градоначалници во општините каде имаат свој кандидат.

Првиот митинг ВМРО-ДПМНЕ го оддржува на Античкиот театар, каде според фотографиите може да се забележи дека е исполнет до последното место.

Локални избори 2021