среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 64
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти кои го одбележаа денот

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти кои го одбележаа денот

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти кои го одбележаа денот:

1.ВМРО-ДПМНЕ со пакет мерки за бизнисот и граѓаните, повеќе за секого

2.Тендер не поминува без дозвола од Заев, Фирмата  ЕКО КЛУБ од Битола од Владата на Заев добила над 60 тендери.

3.Безбедноста на најниско ниво, институциите затајуваат, затвореник од Албанија преку кровот се обидел да избега од затворот Идризово.

4.Граѓаните од Арачиново со порака до Заев : Зборувате за милиони а ние немаме вода и канализација

5.СДСМ не води грижа за младите во државата, Македонија според „Еконимист”  на 8 место во светот како земја со најголема миграција кај младите.

6.СДСМ шири говор на омраза, ударното перо на СДСМ, Бранко Тричковски го пишува тоа што Зоран Заев го мисли и му го диктира.

 

Коронавирус