петок, 4. декември 2020. Вести денес: 133
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ објави факти за Кацарска, Боки 13, Шилегов…

ВМРО-ДПМНЕ објави факти за Кацарска, Боки 13, Шилегов…

ВМРО-ДПМНЕ објави факти на денот:

1.Кацарска се јавувала кај обвинители и е вмешана во „Рекет“, и се закануваат 11 години затвор.

2.Додека Јовевски се крие, Рената Дескоска успешно ја игра улогата на адвокат на мафијата. Експертите против законот за заштита на криминалот на Заев.

3.Бојан Јовановски најави докази за криминал од 4 милиони евра против Вилма Рускоска.

4.Петре Шилегов ќе го задолжи градот Скопје со нови 15 милиони евра.

5.Зетот на Заев со лиценца за фабрика за марихуана.

6.Невенка Стаменковска-Стојковски, ќе го чешла процесот на испит за административни службеници, како и веќе реализираните вработувања.

Коронавирус