среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 3
home Вести

Факти на денот: СДСМ ја задолжи Македонија и граѓаните за 500 милиони денари.

Факти на денот: СДСМ ја задолжи Македонија и граѓаните за 500 милиони денари.

ВМРО-ДПМНЕ издвојува факти кои го одбележаа денот:

  1. СДСМ ја задолжи Македонија и граѓаните за 500 милиони денари.
  2. Бранот на зараза од непотизам го зафати Велес, функционерите на СДСМ си вработувале цели фамилии.
  3. СДСМ и Оливер Спасовски во паника од неминовниот изборен пораз сакаат да ги блокираат институциите.
  4. Земјоделец од Арачиново две години чека да ги добие заслужените субвенции.
  5. СДСМ ги одби измените на законот за одбрана кои се во согласност со сите НАТО процедури.

Коронавирус