сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 17
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Народот го крева својот глас, се е веќе јасно и назад нема, СДСМ наскоро ќе се соочи со реалноста

ВМРО-ДПМНЕ: Народот го крева својот глас, се е веќе јасно и назад нема, СДСМ наскоро ќе се соочи со реалноста

СДСМ е исплашен од новата енергија на ВМРО-ДПМНЕ. Наместо да се фокусира на суштината на проблемите, на паднатиот стандард, на сиромаштијата, на недостоинствените политики кои ги водат, тие со површни напади полни со омраза и фрустрација, се обидуваат да ја замајуваат јавноста, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Народот го крева својот глас, се е веќе јасно и назад нема. СДСМ наскоро ќе се соочи со реалноста и ќе ја плати цената на нивните катастрофални политики. СДСМ е на власт доволно време за народот ги води какви се, како се однесуваат и што прават. Прочитани се нивните празни зборови и се гледа нивното вистинско лице. ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе подобро за сите, затоа што народот заслужува подобро и Македонија заслужува подобро. Тоа е неминовност со која СДСМ мора да се соочи, се наведува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус