среда, 7. декември 2022. Вести денес: 169
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ најостро ги осудува навреди и заканите на Заев кон новинарите и навредите врз основа на сексуалната определба

ВМРО-ДПМНЕ најостро ги осудува навреди и заканите на Заев кон новинарите и навредите врз основа на сексуалната определба

Криминалците се во Владата и ги води Зоран Заев. Тие ја уриваат Македонија и единствен начин да се спаси државата е да бидат поразени, ова вечерва преку реакција го истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Зоран Заев е во очевидна паника. Доказите кои излегуваат во јавноста за случајот рекет, кои го стегаат обрачот околу него се флагрантни и од нив нема бегање. Одговорност мора да има. ВМРО-ДПМНЕ најостро ги осудува навреди и заканите на Заев кон новинарите кои го обелоденија неговиот криминал. ВМРО-ДПМНЕ ги осудува и навредите врз основа на сексуалната определба. Настапот на Заев докажува дека Боки Тредичи е негова креатура и дека знаел за се што се случува. Толкав гнев и агресија кон луѓе со понаква сексуална ориентација може да се објаснат само со огромна блискост во минатиот период, додаваат од партијата.

Од ВМРО-ДПМНЕ потенцираат дека Заев е очигледно исплашен од медиумските написи дека осомничениот Боки Тредичи има докази против него и ќе ги обелодени.

-Заев е главата на октоподот, мозокот кој ги движи пипките како Боки Тредичи, Зоки Кичеец и Катица Јанева. Заев е човекот без чие знаење милионскиот рекет кој траеле со години воопшто и не би бил можен. Господине Заев одете си и оставете Македонија да заздрави од вас. Правда во Македонија ќе има, но не со вас на власт, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Qatar 2022