сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 68
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ најави протести во 7 градови

ВМРО-ДПМНЕ најави протести во 7 градови

Време е граѓаните на Република Македонија да се обединат и да се стави крај на лудоста на Зоран Заев, човекот кој што сака да ги продаде националните интереси, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

-Заев јавно да се извини за навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои. Заев не може да испорача ништо добро за својата држава и мора да си оди. Оставка веднаш! Само со оставка на Зоран Заев, македонските граѓани ќе живеат подобро. ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите граѓани во одбрана на националните интереси. Утре на 27.11.2020 во 18:00 часот ќе се одржи протест под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“, во Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Охрид и Битола, се вели во партиското соопштение.

Коронавирус