недела, 23. септември 2018. Вести денес: 65
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ најави голем антивладен протест на 2. јуни (ВИДЕО)

ВМРО-ДПМНЕ најави голем антивладен протест на 2. јуни (ВИДЕО)

ВМРО-ДПМНЕ го најави големиот антивладен протест кој на 2. јуни во 20 часот ќе се одржи пред Владата на Република Македонија.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку видео повика на масовност на протест.

-Нашиот народ бара светлина и надеж бидејќи ова што во моментот се случува во државата не ниту светлина, ниту надеж. Новото утро се раѓа, новото утре кое ќе донесе нова надеж за Македонија и за граѓаните на Република Македонија.