петок, 17. септември 2021. Вести денес: 12
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Над 20.000 граѓани од маршот на ВМРО-ДПМНЕ побараа правда, промени и обнова

ВМРО-ДПМНЕ: Над 20.000 граѓани од маршот на ВМРО-ДПМНЕ побараа правда, промени и обнова

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти на денот:

 

  1. Над 20.000 граѓани од протестниот марш на ВМРО-ДПМНЕ побараа правда, промени и обнова.
  2. ЈО молчи и не покренува постапка против Заев за злоупотреба на службената положба и овластување.
  3. Македонија со Заев е хибриден режим, згаснуваат телевизиите.
  4. Ременски го шири кругот во „Рекет“. Контакти со Боки 13 имале и други функционери на СДСМ.

Коронавирус