четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 81
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ на протест: Скапа струја, сиромашен народ

ВМРО-ДПМНЕ на протест: Скапа струја, сиромашен народ

Факти кои го одбележаа денот:

1. ВМРО ДПМНЕ со протест против скапата струја
2. Историски пад на БДП со над 12%
3. Тужби за неуставна верификација на 8-те дополнителни мандати
4. Заев призна дека е во бизнис релации со контроверзниот Дака

Центар за комуниикации на ВМРО-ДПМНЕ

Локални избори 2021