среда, 14. септември 2022. Вести денес: 24
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ на нозе- Владата паѓа

ВМРО-ДПМНЕ на нозе- Владата паѓа

Најавените предвремени избори вечерва ги наполнија штабовите на ВМРО-ДПМНЕ. Општинските комитети на партијата одржуваат состаноци во своите партиски седишта.

Вечерва членовите на ВМРО-ДПМНЕ упатија јасна порака: Македонија повторно ќе биде горда држава, а истовремено ги повикуваат сите заинтересирани граѓани да се вклучат во „Обновата на Македонија“.

Коронавирус