петок, 3. декември 2021. Вести денес: 135
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски повика на одложување на изборите, Пендаровски е несериозен

ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски повика на одложување на изборите, Пендаровски е несериозен

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти кои го одбележаа денот:

  1. Христијан Мицкоски повика на одложување на изборите. Здравјето на граѓаните нема цена.
  2. Пендаровски несериозен. Не прогласува вонредна состојба. Си игра со здравјето на граѓаните.
  3. Потребно е итно затворање на граничните премини и бесплатни маски достапни за сите.
  4. Инспектори на АХВ без заштитна опрема вршат проверка на храна за влез во Македонија.

Коронавирус