четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 134
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Комисијата која треба да ја има ситуацијата под контрола се мајтапи со заразата

ВМРО-ДПМНЕ: Комисијата која треба да ја има ситуацијата под контрола се мајтапи со заразата

ВМРО-ДПМНЕ објави факти кои, според нив, го одбележаа денот:

  1. За Караџовски бројката на заболени и починати е шала. Комисијата која треба да ја има ситуацијата под контрола се мајтапи со заразата.
  2. Бројот на заразени и понатаму троцифрен, процентот најголем досега, а Заев бара избори, тој сака масовна кланица.
  3. Форбс потврди дека Македонија потфрли во сите параметри за справување со кризата.
  4. НВО во коруптивната мрежа на СДСМ, во ек на пандемија се одвојуваат милиони за НВО, a илјадници граѓани се со намалени плати.

Коронавирус