четврток, 15. април 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на пладневниот состанок во Собранието во врска со Законот за Јавното обвинителство

ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на пладневниот состанок во Собранието во врска со Законот за Јавното обвинителство

 

ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на пладневниот состанок во Собранието на тема „Законот за Јавно обвинителство“.

ВМРО-ДПМНЕ инсистира на јавна расправа во која ќе биде вклучена експертската јавност и претставници на меѓународната заедница, дознава КУРИР.

ВМРО-ДПМНЕ се противи на носењето на противуставниот закон и нема да дозволи носење на закон кој треба да овозможи контролирано обвинителство со цел Заев да не одговара за сомнежите на криминал и воспоставениот хибриден режим.

Коронавирус