вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 110
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи уредба: Награда на лекарите кои се во првите борбени редови против коронавирусот

ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи уредба: Награда на лекарите кои се во првите борбени редови против коронавирусот

ВМРО-ДПМНЕ ги објавува фактите кои, според нив,  го одбележаа денот:

  1. На барање на Мицкоски, Унгарија испрати заштитна опрема за Македонија – Маски за полицијата и скафандери за лекарите.
  2. Поради задоцнетите мерки за заштита и превенција бројот на заразени од коронавирусот од ден во ден се згочемува.
  3. ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи уредба за награда за лекарите, кои се во првите борбени редови против коронавирусот.
  4. Земјоделието тоне. Земјоделските продукти акапуваат по нивите. Власта не им помага на земјоделците.

 

Коронавирус