четврток, 11. август 2022. Вести денес: 43
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ има поднесено Предлог амандмани на Предлог Законот за јавно обвинителство

ВМРО-ДПМНЕ има поднесено Предлог амандмани на Предлог Законот за јавно обвинителство

Премиерот Зоран Заев ја излажа цела македонска јавност во вечерашниот ТВ дуел на Канал 5, каде гостува заедно со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Имено, Заев посочи дека предлог амандманите на Предлог законот за јавно обвинителство не се испратени во министерството за правда и дека министерката Рената Дескоска истите ги нема добиено.

Мицкоски тврдеше дека предлог амандманите се испратени.

За тоа дека Заев лаже, доказот е во продолжение.

Имено, адвокатот Тони Менкиноски ги има испратено предлог амандманите на Предлог законот за јавно обвинителство, денес во 16:19 часот.

Најнови вести

Коронавирус