среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 114
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Вести

ВМРО–ДПМНЕ им го честита изборот на двајцата Македонци назначени за админстратори на Требиште и Острени

ВМРО–ДПМНЕ им го честита изборот на двајцата Македонци назначени за админстратори на Требиште и Острени

ВМРО–ДПМНЕ го поздравува изборот на двајцата Македонци, Едмонд Османи и Алтин Тола за администратори на административните единици Требиште (6 села), односно Острени (12 села), во областа Голо Брдо, Албанија.

При тоа  искажува убеденост дека тие успешно и посветено ќе ја извршуваат оваа многу значајна функција.

-ВМРО-ДПМНЕ  искажува целосна поддршка и подадена рака за соработка со Едмонд Османи и Алтин Тола во градењето на овие административни единици во посилни европски единици во кои економскиот напредок и инвестирање во инфраструктурата ќе бидат високо на нивната агенда и воедно точки за идна соработка, велат од партијата.

Коронавирус