петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 63
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните се гушат во неспособноста на власта предводена од аболицираниот Заев

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните се гушат во неспособноста на власта предводена од аболицираниот Заев

Секојдневно граѓаните се гушат во неспособноста на власта предводена од аболицираниот Заев. Црнила буквално надвиснаа над сите граѓани. Секоја година повеќе од 3 илјади лица се директна жртва на енормно загадениот воздух, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Додека милиони евра власта троши за набавка на луксузни автомобили, мебел, лубриканти, се кратат ставките во буџетот за заштита на животната средина, а гасификацијата остана само уште едно неостварено ветување на СДСМ. Откако СДСМ ја превзема власт, потрошија 7 милијарди евра пари на граѓаните, а граѓаните се уште не добија решение за нај горливиот проблем, проблемот кој одзема илјадници животи годишно, проблемот со загадувањето на воздухот. редизборните ветувањата на СДСМ за чист воздух и здрава животна средина, останаа само мртво слово на хартија и уште една обична лага, во црната книга на неостварени ветувања наречена „План за живот“, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.