среда, 2. декември 2020. Вести денес: 116
Во живо

Блокада на Владата и МНР - „Оставка на Заев, слобода на народот“

home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Град Скопје и Шилегов ставени на услуга на струмичкото бизнис лоби на Заеви за склучување договори од 12 милиони денари

ВМРО-ДПМНЕ: Град Скопје и Шилегов ставени на услуга на струмичкото бизнис лоби на Заеви за склучување договори од 12 милиони денари

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение до јавноста ги наброј денешните факти на денот поврзани со власта предводена од СДСМ.

Факти кои го одбележаа денот:

1.Град Скопје и Шилегов  ставени на услуга на струмичкото бизнис лоби на Заеви за склучување договори од 12 милиони денари.

  1. Влада на СДСМ за клучните надворешно-политички прашања преговарала и на паркинзи во Дојран.
  2. Во период на криза Шилегов ги вади канделабрите од центарот на Скопје за време на полицискиот час.
  3. СДСМ ги излажа тутунарите, прва класа се продаваше како втора, а втора како трета.

Коронавирус