петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 201
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ го објави слоганот за локалните избори: СОЗДАДИ НОВА ИДНИНА!

ВМРО-ДПМНЕ го објави слоганот за локалните избори: СОЗДАДИ НОВА ИДНИНА!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на брифинг со новинарите денеска го откри слоганот со кој ќе се претстави партијата на претстојните локални избори.

„Создади нова иднина – промени, проекти, победи“.

Инаку ВМРО-ДПМНЕ на локалните избори ќе биде претставен под редниот број 7.

Првиот круг од локалните избори во Македонија ќе се одржи на 17 октомври, а кампањата започнува во понеделник на 27 септември.

Локални избори 2021