вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 118
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ го искажа својот револт против криминалната и коруптивната власт: Стотици автомобили протестираа пред владата (ФОТО)

ВМРО-ДПМНЕ го искажа својот револт против криминалната и коруптивната власт: Стотици автомобили протестираа пред владата (ФОТО)

ВМРО-ДПМНЕ во овие моменти го одржува протестот против оваа ненародна власт.

Истиот се одвиваше со автомобили, а крајна цел беше Владата на Македонија од каде народот го искажа својот револт против како што велат од партијата криминалот, корупцијата и неправдите и прогонот во нашата земја.

Протестот во Скопје започна од пред салата „Јане Сандански“ во Аеродром во 18:30 часот, а колоната потоа заврши пред Владата.

инаку вечерва протести се одржуваат и во седум други градови низ државата.

 

 

Коронавирус