вторник, 2. март 2021. Вести денес: 9
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Главното прашање е зошто Заев лажеше и ја злоупотребуваше трагичната судбина на семејствата на убиените од Смилковско езеро за политички цели

ВМРО-ДПМНЕ: Главното прашање е зошто Заев лажеше и ја злоупотребуваше трагичната судбина на семејствата на убиените од Смилковско езеро за политички цели

Фатиме Фетаи вели дека немало ништо во бомбите за случајот „Монструм“ барајќи казна за веќе обвинетите. Заев велеше дека невини луѓе се во затвор за случајот „Монструм“, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

-Главното прашање е зошто Заев лажеше и ја злоупотребуваше трагичната судбина на семејствата на убиените од Смилковско езеро за политички цели. Главниот политички монструм во „Монструм“ е Зоран Заев, истакнуваат од опозицијата.

Тој е главниот извор на безочни лажни вести и дрска злоупотреба на луѓе и судбини. Заев должи одговори, додаваат од таму.

Коронавирус