петок, 3. јули 2020. Вести денес: 115
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Главен актер во случајот Рекет е Зоран Заев

ВМРО-ДПМНЕ: Главен актер во случајот Рекет е Зоран Заев

Факти на денот според ВМРО-ДПМНЕ:

1. Главен актер во случајот Рекет е Зоран Заев.

2. Со барањето брзи избори Заев ќе организира масовно убиство.

3. Денеска нови три починати од корона вирусот.

4. Заев ги прифаќа барањата на Бугарија за укинување на македонската историја.

5. Поради акцизите на Заев и Спасовски, покачени дериватите.

Парламентарни избори 2020