петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 125
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Фирми за обезбедување од Струмица испумпуваат милиони, Заев лажно се откажува од патните трошоци, на повидок нов октопод и втор ТАТ

ВМРО-ДПМНЕ: Фирми за обезбедување од Струмица испумпуваат милиони, Заев лажно се откажува од патните трошоци, на повидок нов октопод и втор ТАТ

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти, кои според нив, го одбележаа денот:

  1. На повидок нов октопод и втор ТАТ, пропадна Еуростандард банка.
  1. Милиони евра пари на граѓаните се испумпуваат од универзалниот снабдувач на струја преку фирма за обезбедување чиј газда е од Струмица.
  1. СДСМ го уништи земјоделието. Килограм грозје се продава за 4 денари. На земјоделците не им останува ни за леб.
  1. Додека Заев лажно се откажува од патни трошоци, во Кисела Вода СДСМ троши 350 илјади евра за партиски вработувања.
  1. На неполни 20 дена од стартот на учебната година, власта нема план како ќе се одвива наставата.