понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 55
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче штанца тендери, но ниту една мерка против коронавирусот

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче штанца тендери, но ниту една мерка против коронавирусот

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти на денот:

  1. Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот.
  2. ЈО молчи и не отвора постапка против Заев за злоупотреба на службената положба и овластување, за држење во заложништво на судот и ЈО.
  3. Истраги за расчистување на криминалот можат да спроведат само обвинители по предлог на експертската фела.
  4. Преспанското езеро е пред еколошка катастрофа. Езерото забрзано се празни. Власта ништо не презема.