понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 281
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

ВМРО-ДПМНЕ едногласно донесе одлука- кандидат за мандатар ќе биде Мицкоски, финалната одлука ја имаат граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ едногласно донесе одлука- кандидат за мандатар ќе биде Мицкоски, финалната одлука ја имаат граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ ја претстави идејата за кандидат мандатар и беше донесена едногласна одлука кандидат за мандатар да биде професорот Д-р Христијан Мицкоски.

-На овие избори свои кандидати покрај ВМРО-ДПМНЕ ќе имаат и СДСМ и ДУИ. А финалната одлука ја имаат граѓаните на изборите. Во овие моменти сметаме дека поважно е да се фокусира целата јавност кон најголемиот проблем, а тоа е заразата и рекордно црниот биланс на ново заразени. Најголем приоритет е здравјето на граѓаните, велат од партијата.

Парламентарни избори 2020