вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 230
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Единствен виновник за недобивањето датум ќе биде Зоран Заев и никој друг

ВМРО-ДПМНЕ: Единствен виновник за недобивањето датум ќе биде Зоран Заев и никој друг

СДСМ три години ја уништува државата. Република Македонија е жртва на неодговорноста, криминалот и корупцијата на власта, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

-СДСМ со своето владеење ја загрози европската иднина на државата. Зоран Заев е директно виновен за евентуално недобивање на датум за почеток на преговори. Наместо на реформи и унапредување на системот, Заев се фати за криминал. Република Македонија треба да добие датум за почеток на преговори заради иднината на државата и граѓаните. Но СДСМ во секој случај треба да си замине. СДСМ не е способна да ги преземе реформите кои се нужни, ниту пак може да ја придвижи државата напред. Зоран Заев наместо на државата своето владеење го посвети на семејството Заев. Наместо на реформи, се посвети на милионите кои ги вртат семејните фирми, истакнуваат од опозициската партија.

Со СДСМ и Заев на чело Македонија само доживува неуспеси. Потребни се предвремени парламентарни избори час поскоро, додаваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Најнови вести

Локални избори 2021