сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 111
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Кисела Вода

home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Дончев рекетирал преку Кичеец, бројот на заболени не паѓа, а Заев сака избори и по цена на човечки животи

ВМРО-ДПМНЕ: Дончев рекетирал преку Кичеец, бројот на заболени не паѓа, а Заев сака избори и по цена на човечки животи

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти кои, според нив, го одбележаа денот:

-Ден Дончев преку Зоран Милески Кичеец изрекетирал над 800.000 евра, обелоденија медиумите. ЈО молчи и не презема ништо.

-Расте бројот на заболени од корона, стапката на заразени оди и до 10% на дневно ниво.

-Заев и по цена на човечки животи сака брзи избори за спас на политичката кариера.

-Владата крати пари од земјоделците и намалува средства за тестирање на храна при увоз, а фрла пари за партиски вработувања во АХВ.

Најнови вести

Парламентарни избори 2020