сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Доказ дека МВР комуницира преку вибер е официјална наредба од началник на полицијата (ФОТО)

ВМРО-ДПМНЕ: Доказ дека МВР комуницира преку вибер е официјална наредба од началник на полицијата (ФОТО)

Доказ дека МВР комуницира преку вибер е официјална наредба од началник на полицијата каде се вели информирањето на началникот да биде преку вибер. Злосторничката групација на Спасовски и Заев комуницирала преку вибер, исто како и во наредбата која ја издала МВР, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Комуникацијата на Кире Китаноски, шофер на советникот на Спасовски, Оливер Лукарески кој во групата дава наредба – Земете му ја колата, убијте го, напрајте нешто.

Наредбата на Дарко Цуцулоски, командир на ОВР Прилеп.

ПП 8(725) АД – бел опел
ПП 7(25) ЦМ
ПП 7(323) АЦ – 206 караван
ПП 3(420) – Фиат црвен
ПП 9(142) АЕ – Пасат зелен
ПП 8(77) – Ровер црн
ПП 4(125) АД – Корса сива
ПП 1(29) ЦХ – Астра сива

„Сите овие возила возат за нив. Гледајте да ги отстраните одма“.

-Се наредби кои што ги давале по инструкциите и на начинот на кој е пуштена наредбата за комуникација во МВР – преку вибер. Власта е во паника и незнае ниту каде каква наредба дале. Времето на шиканирање и сеење страв помина. Одговорност за сите криминали ќе има. ЈО да постапи веднаш, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус