вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ до Заев: Дали партизацијата и непотизмот се главен критериум во администрација за европските интеграции?

ВМРО-ДПМНЕ до Заев: Дали партизацијата и непотизмот се главен критериум во администрација за европските интеграции?

Од ВМРО-ДПМНЕ бараат Зоран Заев да одговори на неколку прашања.

-Хунтата на единствениот политичар аболициран и помилуван за тежок криминал Зоран Заев да се одважи и да одговори:

Дали мајката на пратеник и партиски портпарол, едновремено и заменик на Заев во градоначалничката фотелја, беше единствена кандидатка со средно образование пријавена за вработување во Централниот регистар во Струмица?

Дали мајката на Заевата струмичка копија е поврзана со четири компании кои завршиле во стечај?

Со какви образложенија овие семејни фирми биле носени во стечај?

Дали партизацијата и непотизмот се главен критериум во администрација за европските интеграции?

Време е на половина од својот мандат оваа хунта на власт да преземе одговорност и да не ја лаже јавноста за “ланскиот снег”, велат од партијата.

Локални избори 2021