четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 133
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ до ДИК ќе поднесе Иницијатива за собирање потписи за укинување на Законот за попис

ВМРО-ДПМНЕ до ДИК ќе поднесе Иницијатива за собирање потписи за укинување на Законот за попис

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓија Сајкоски денеска во просториите на Државната изборна комисија ќе ја достават Иницијативата за собирање на потписи за укинување на Законот за попис.

Од партијата најавуваат дека при што ќе биде дадена изјава за медиуми пред просториите на ДИК.

Изјавата на Мицкоски може во живо да ја следите во видеото во продолжение.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија