понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 121
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ демантира средба на Мицкоски со Заев и Џафери

ВМРО-ДПМНЕ демантира средба на Мицкоски со Заев и Џафери

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира информациите кои излегоа во медиумите дека се одржува средба помеѓу претседателот на партијата Христијан Мицкоски, Зоран Заев и Талат Џафери  во Собрание на Република Македонија.

Најнови вести

Коронавирус