среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 103
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Мијалков за два месеци ќе биде на слобода, тоа ли е договорот Заев – Мијалков?

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Мијалков за два месеци ќе биде на слобода, тоа ли е договорот Заев – Мијалков?

Зоран Заев не спроведува правда. Зоран Заев се пазари. Излегува ли Сашо Мијалков на слобода за два месеци? Тоа ли е договорот Заев – Мијалков? Откако јавноста притисна и имаше жестока реакција за пад на владата, Заев се спаси со договорот со Мијалков, но не за долго, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

– Договорот кој требаше да значи бегство сега е заменет со договор за слобода за два месеци? Дали Заев мисли дека граѓаните ќе му ја проголтаат оваа лага? Привидниот мир кој сега го купува ќе дојде за плаќање за два месеци, а што тогаш? Со Заев не е можна правда. Со Заев имаме само неправда. Ќе има смена на Заев, а тогаш ќе дојде правда за сите, истакнуваат од партијата.

 

Коронавирус