четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 118
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Дали дедото на Филипче бил во Занзибар со заболените од африкански сој на КОВИД 19 и дали е во карантин?

ВМРО-ДПМНЕ: Дали дедото на Филипче бил во Занзибар со заболените од африкански сој на КОВИД 19 и дали е во карантин?

Венко Филипче да одговори дали неговиот дедо д-р. Јорданчо Савески бил во Занзибар со заболените од африканскиот сој на КОВИД 19 и дали после тоа отишол во карантин?! Се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Филипче да каже дали неговото семејство е ширач на  КОВИД 19, исто како што беше Цаца Билјановска? Додека народот се мачи со КОВИД, илјадници умреа, фамилијата на Филипче шета по луксузни дестинации, истакнуваат од опозициската партија.

Филипче до каде си со вакцините? Народ чека да се вакцинира, а ти една вакцина сам не набави, додаваат од таму.

Најнови вести

Коронавирус