петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Ако Македонија има џелат тоа е Зоран Заев, а задолжен за геноцидот за сопствениот народ е Венко Филипче

ВМРО-ДПМНЕ: Ако Македонија има џелат тоа е Зоран Заев, а задолжен за геноцидот за сопствениот народ е Венко Филипче

Зоран Заев е на власт и државни позиции цели 18 години. Апослутно владее во Македонија цели 4 години. Ако Македонија има џелат тоа е Зоран Заев, а задолжен за геноцидот за сопствениот народ е Венко Филипче, ова преку соопштение го истакнаа од ВМРО-ДПМЕ.

Тие додаваат дека: „Народот очекува оставка, а не приказни за мали деца и бедни оправдувања кои треба да ги сокријат лагите на Заев.

Ова не се фотографии од новото возило на итна помош за кои моли директорот на Струмичката болница.

Ова не се фотографии од новиот клинички центар кој го вети, а не го изгради Зоран Заев.

Ова не е фотомонтажа од Инфективната болница каде гинат луѓе.

Ова се чевлите на Зорица Заева сопругата на Зоран Заев кои вредат 900 долари, повеќе од плата на македонски лекар.

Ова е фотографија од Бентлито и Мајбахот на Заеви кои вредат колку 10 болнички возила кои ги нема македонското здравство“, стои во нивното соопштение до јавноста.

Најнови вести

Коронавирус