петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 201
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: 211-те години затвор досудени во политички монтираниот случај за 27-ми април ги погребаа правото и правдата

ВМРО-ДПМНЕ: 211-те години затвор досудени во политички монтираниот случај за 27-ми април ги погребаа правото и правдата

211-те години затвор досудени во политички монтираниот случај за 27-ми април ги погребаа правото и правдата, ова денеска преку соопштение го потенцираат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Политичкиот прогон во Македонија ја достигнува својата кулминиција. Од ден во ден е се поголем бројот на жртвите на заевизмот, на политичкиот прогон и тортурата на власта врз политичките неистомисленици. Македонија е заробена држава, во која е укинато владеењето на правото, Кацарска судството суди како што Заев наложува, а Рускоска обвинителството монтира политички случаи за политичките противници на Заев. Тие се олицетворение на заевизмот, систем во кој правото и правдината се само мисловни именки, додаваат од партијата.

Од ВМРО-ДПМНЕ истакнуваат дека 16-те драконски казни за обвинетите во политичката монтировка  наречена 27-ми април е доказ за стравот кој владее на Бихаќка, стравот на Зоран Заев од гневот на граѓаните, стравот од изборен пораз кој е се по извесен. Политичкиот прогон е само уште еден очаен обид на аболицираниот Заев да ја задржи власта и да продолжи со своето криминално владеење.

-Крајот на политичка кариера на Заев е блиску. Тој избега од предвремени парламентарни избори, но волјата на граѓаните ќе победи на претседателските избори. Зоран Заев нема повторно  да ги излаже граѓаните, а Пендаровски е само опачина на на неговиот лик и уште еден синоним за Заевизмот.  21-ви април ќе го означи почетокот на крајот на одродената и криминална власт превдодена од аболицираниот Заев и враќањето на правото и правдината во Република Македонија, стои во партиското соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

Локални избори 2021