сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 43
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

ВМРО-ДПМНЕ: 12% од заразените во Македонија се лекари, бидејќи немаат соодветна заштита

ВМРО-ДПМНЕ: 12% од заразените во Македонија се лекари, бидејќи немаат соодветна заштита

ВМРО-ДПМНЕ како и секојдневно така и вечерва ги објави своите факти на денот поврзани со власта предводена од СДСМ.

Факти кои го одбележаа денот:

1.Од заразените во Македонија, 12% се лекари, тоа е поради недоволната заштита.

2.МНР ништо не работи. Десетици македонци заглавени на аеродромите низ светот и граничните премини помеѓу европските држави.

3.Министрите и функционерите на власта не се откажуваат од своите примања во знак на солидарност, а кратат од работниците.

4.Бизнисите пред колапс.Потребни се реални мерки. 50% државно финансирани придонеси и плати.

5.Сточарите пред колапс. Во средина на сезона на откуп, не е откупено ниту 20% од јагнето.

 

Парламентарни избори 2020