четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 179
home Вести

Влатко Ѓорчев на средба со ромите во македонското собрание

Влатко Ѓорчев на средба со ромите во македонското собрание

Ромите имаат голем број на проблеми и нерешени прашања. Ни треба МНОГУ работа.

Интерпарламентарна група за Ромски прашања, состанок во Собранието на Македонија. Напиша пратениот Влатко Ѓорчев на Фејсбук.

 

Најнови вести

Коронавирус